Wyjątkowe właściwości brzozy

Nie bez przyczyny ludzie od zarania dziejów wykorzystywali niezwykłe właściwości flory. Koniec końców flora to niesamowite źródło zdrowia dla organizmu. Jednym z najciekawszych gatunków, z którym mamy styczność każdego dnia jest brzoza. Czym charakteryzuje się to niepozorne drzewo? Jak może nam pomóc?

Problem smogu w mieście

Niestety, ale polskie miasta należą do jednych z najbardziej zanieczyszczonych w Europie. Z tego względu tak ważne jest, aby podjąć działania mające na celu obniżenie poziomu pyłów PM 10 i PM 20 w powietrzu. Oczywiście oprócz samej redukcji emisji dobrym pomysłem wydaje się zastosowanie zieleni.

W tym aspekcie wyróżnia się brzoza. Jak wykazały badania prowadzone przez norweski Instytut badawczy Biofor, brzoza to jeden z tych gatunków, który charakteryzuje się wyjątkową zdolnością do absorpcji zanieczyszczeń w powietrzu. Być może warto zastanowić się nad obsadzeniem nią ogrodu!

Świetny sposób na odchudzanie

Wszyscy wiemy, że zioła na odchudzanie to wspaniały sposób na poprawę sylwetki. Niemniej jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że podobny efekt można uzyskać poprzez dobroczynne działanie liści brzozy. Jak jest to możliwe?

Tak samo jak soki tej rośliny, liście brzozy przyczyniają się do poprawy przemiany materii, wpływają oczyszczająco na wątrobę i nerki, charakteryzują się działaniem przeciwbakteryjnym oraz przeciwzapalnym. Są więc doskonałym sposobem na zrzucenie wagi.