Najlepsze butelki na olej, które warto mieć w kuchni

butelka do oliwy

Najlepsze butelki na olej wykonane są z wysokiej jakości szkła bezołowiowego. Naturalne materiały jak powszechnie wiadomo pozbawione są BPA, a co najważniejsze są nieszkodliwe dla środowiska naturalnego. Godne polecenia są szklane butelki, które dodatkowo posiadają specjalną powłokę ochronną wykonaną ze stali nierdzewnej.

Szklane dozowniki oleju

Oryginalna szklana butelka na olej zapewnia bezpieczne i zdrowe gotowanie. Dzięki praktycznemu dozownikowi butelki nie kapią, nie rozlewają się po całej kuchni i nie stwarzają zagrożenia. Kolorowa szklana butelka na olej może okazać się również najlepszą dekoracją kuchni. Na rynku dostępnych jest wiele zestawów prezentowych, które można wręczyć rodzinie lub znajomym.

Uniwersalne zastosowanie

Szklana butelka na olej (zobacz taką: https://bokono.pl/pl/c/Butelki-na-oliwe-i-ocet/982) może być wykorzystywana do przechowywania wielu innych produktów spożywczych. W szczelnych butelkach przechowuje się ocet, soję i oliwę z oliwek. Z praktycznego punktu widzenia w butelkach można przechowywać wszystkie płynne produkty. Wiele osób wykorzystuje niewielkie butelki do przechowywania przypraw.

Ergonomiczna konstrukcja

Butelki na olej z dozownikiem wyposażone są w zakrzywioną dyszę, dzięki której można bardzo łatwo sterować ilością oleju. Butelki można myć ręcznie ciepłą wodą i specjalną szczoteczką do butelek. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby butelki umyć w zmywarce.

Dlaczego warto?

Pyłoszczelna dysza na długo zachowuje wszystkie naturalne zalety oleju. Dzięki unikalnej dyszy można raz na zawsze zapomnieć o kapaniu oleju. W odróżnieniu od klasycznych dozowników niektóre oleje mogą niestety pozostać i przepływać do szyjki butelki szklanej. Inwestując w profesjonalny dozownik szklana butelka na olej nigdy nie będzie tłusta. Szklana butelka może służyć nawet kilka lat, dlatego też jest to jedna z tych inwestycji, która na pewno bardzo szybko się zwróci.