Jak działa macierzanka?

Bardzo popularną rośliną leczniczą z całą pewnością jest macierzanka piaskowa. Ma ona szereg korzystnych właściwości, dlatego warto ją stosować. Przede wszystkim zajmuje się łagodzeniem nerwobóli, a także odkażaniem błon śluzowych.

Łagodzenie nerwobóli
Macierzanka jest bardzo popularną rośliną leczniczą, którą z powodzeniem można stosować przy pojawianiu się wielu dolegliwości. Przede wszystkim łagodzi ona różnego rodzaju bóle nękające człowieka, wśród których można w szczególności wyróżnić nerwobóle. Posiada ona bardzo silne właściwości przeciwzapalne oraz odkażające, co sprawia, że znajduje szerokie zastosowanie podczas wspomagania leczenia bóli reumatycznych, nerwobóli, a także stłuczeń po złamaniach czy też innych urazach. Warto stosować okłady z zaparzonego naparu macierzanki.

Odkażanie błon śluzowych
Macierzanka pospolita ma również bardzo korzystne właściwości odkażające błony śluzowe w ciele człowieka. Dlatego jej stosowanie polecane jest wszystkim osobom, które zmagają się z licznymi problemami w tym zakresie. Macierzanka posiada zarówno właściwości odkażające, jak i bakteriobójcze oraz ściągające. Dzięki temu naparem z rośliny można płukać na przykład jamę ustną w przypadku pojawienia się w niej różnego rodzaju objawów chorobowych. Jest to szczególnie polecane podczas występowania wszelkiego rodzaju infekcji, ponieważ ułatwia jej leczenie. Naparem z macierzanki można również przemywać miejsca intymne.