Filtry do ekspresu przelewowego – na jakie się zdecydować?

Filtry do ekspresu przelewowego - na jakie się zdecydować

Przygotowując kawę w ekspresie przelewowym należy zadbać o smak naparu i to, aby nie przedostawały się do niego fusy. Kluczowym aspektem może okazać się tutaj dobór odpowiedniego filtru. W tej kategorii można odnaleźć sączki wykonane z różnych materiałów, które posiadają odmienne właściwości. Co warto o nich wiedzieć i jakie okażą się najlepszym wyborem?

Jakie są rodzaje filtrów do kawy?

Najbardziej popularne rozwiązania można podzielić na filtry papierowe, materiałowe oraz modele wykonane z metalu i tworzyw sztucznych. Każdy z rodzajów różni się nieco właściwościami fizycznymi i tym, w jaki sposób przyrządza się kawę z jego wykorzystaniem. Odpowiedni filtr do ekspresu przelewowego musi być dobrany do indywidualnego zapotrzebowania. Jak dostosować akcesorium do swoich potrzeb?

Filtry do ekspresu przelewowego papierowe w kształcie stożka

Jak wybrać odpowiednie filtry?

Chcąc podjąć właściwą decyzję warto zapoznać się z cechami charakterystycznymi poszczególnych sączków. Modele z papieru dostępne na https://gastronet24.pl/13055-filtry-do-kawy są jednorazowe, dlatego planując często z nich korzystać należy wyposażyć się w większą ilość. To egzemplarze skutecznie odcedzające fusy od naparu. Problemem w ich przypadku może być jednak papierowy posmak. Można się przed nim uchronić zalewają filtr wrzątkiem przed użyciem. Ułatwieniem jest też brak konieczności czyszczenia drenu.

Modele z materiału również uznawane są za bardzo skuteczne. Wśród tych akcesoriów wielokrotnego użytku można odnaleźć filtry wysokiej jakości. Dzięki regularnemu praniu i dokładnemu czyszczeniu zapewnią dobry smak i konsystencję kawy. Do ekspresów często dołączane są filtry z tworzyw sztucznych i metalu. To wygodne akcesoria, które łatwo się myje. Ze względu na sztywne ścianki mogą jednak okazać się mniej precyzyjne. Znając wady i zalety każdego z dostępnych rozwiązań można bez problemu dopasować rodzaj filtrów do indywidualnych potrzeb.