Obieraczka do ziemniaków: nowoczesne i tradycyjny narzędzia

obieraczka do ziemniaków

Ziemniaki to doskonałe jedzenie zapewniające komfort. Są sycące, łatwe w przygotowaniu i pyszne. Ale dla tych, którzy obierają ziemniaki, może to być żmudny proces. Najłatwiejszym sposobem obierania ziemniaków w domu jest mała obieraczka do ziemniaków. Lepszym rozwiązaniem jest maszynka do rozwiązania ziemniaków. W przypadku zastosowania przemysłowego i restauracji można znaleźć pełnoprawne maszyny.

Czym cechuje się mała obieraczka do ziemniaków

Mała obieraczka do ziemniaków to najbardziej podstawowe narzędzie do delikatnego obierania ziemniaków. Posiada metalowe ostrze przymocowane do uchwytu do obierania ziemniaków i innych warzyw korzennych. Ostrze ma około 3 cm szerokości i można je regulować na wysokość za pomocą śruby.

obieraczka elektryczna do ziemniaków

elektryczna obieraczka do ziemniaków pochodzi z oferty gastromocni

Elektroniczna alternatywa: maszynka do obierania ziemniaków

Obieraczka do ziemniaków to urządzenie kuchenne, które może zrobić to, z czym wiele osób boryka się z tradycyjną obieraczką do warzyw: mechanicznie i szybko obrać nieobranego ziemniaka. Powszechną konstrukcją obieraczki do ziemniaków stanowi metalowe ostrze w kształcie litery U montowane na spodzie pojemnika. Ostrza obracają się po uruchomieniu urządzenia i obierają w ten sposób ziemniaka.

Przemysłowa maszyna do obierania ziemniaków

Przemysłowe obieraczki do ziemniaków to maszyny, które mogą służyć do obierania i czyszczenia ziemniaków. Maszyny te są przeznaczone do obierania ziemniaków i krojenia ich w pożądane kształty do celów kulinarnych. Proces odbywa się za pomocą 3 różnych ostrzy: jednego do obierania, jednego do krojenia i jednego do mycia.

Elektryczna obieraczka do ziemniaków

Elektryczna obieraczka do ziemniaków to urządzenie elektroniczne, które wykorzystuje obrotowe ostrza do obierania artykułów spożywczych, takich jak ziemniaki, marchewki i inne warzywa. Łopatki są zwykle przymocowane do obracającego się wału napędzanego silnikiem elektrycznym.