Jaka wyciskarka do cytrusów jest dobrym wyborem?

Soki z wyciskarek jak powszechnie wiadomo są zdecydowanie smaczniejsze i zdrowsze niż soki sklepowe. Aby móc cieszyć się świeżymi sokami, warto jak najszybciej postawić na porządną wyciskarkę. Niniejszy artykuł to doskonały wybór właśnie dla tych osób, które w najbliższym czasie planują zakup nowej wyciskarki, ale niestety nie wiedzą do końca, na które parametry zwrócić uwagę.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje wyciskarek do cytrusów?

Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście zwykłe wyciskacze do cytryn i limonek, które wyglądem do złudzenia przypominają dwie złożone łyżki. Aby wycisnąć cytrynę należy pokroić ją na pół i włożyć do środka. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można otrzymać świeży sok bez żadnej miazgi i ziaren. Na półkach sklepowych znaleźć można także wyciskarki do cytrusów ręczne, które najczęściej mają stożkowy kształt na który można nakładać owoce. Wyciskarka do cytrusów tego typu jest bardzo prosta w użytkowaniu i co najważniejsze łatwo ją utrzymać w czystości. Do największych zalet należy zaliczyć również to, że cicho pracuje, dzięki czemu bez problemu można wyciskać sok rano i wieczorem, gdy domownicy śpią. Na samym końcu warto wspomnieć o elektrycznych wyciskarkach do cytrusów, które wbrew pozorom cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w profesjonalnych lokalach gastronomicznych.

Dla kogo jest elektryczna wyciskarka do soków?

Elektryczna wyciskarka do cytrusów jest idealnym wyborem dla tych osób, które w krótkim czasie muszą przygotować dużą ilość świeżego soku. Warto wspomnieć także o tym, że w odróżnieniu od manualnych modeli można otrzymać także pełną kontrolę pulpy. Elektryczne wyciskarki bez problemu poradzą sobie nie tylko z cytrynami, ale również z limonkami i grejpfrutami, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Największym problemem elektrycznych wyciskarek jest oczywiście to, że zdecydowanie trudniej je wyczyścić. Tanie modele mogą generować także dużo hałasu. Silnik pracujący rano może obudzić wszystkich domowników. Warto wspomnieć także o tym, że elektryczna wyciskarka do cytrusów jest znacznie większa od ręcznych modeli, dlatego też trzeba jej znaleźć miejsce w kuchni do przechowywania.

Co wybrać?

Osoby, które bardzo rzadko wyciskają soki powinny postawić na ręczne wyciskarki, które są najtańszym rozwiązaniem. Dla osób, które dość regularni piją soki zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą wyciskarki elektryczne. Dzięki porządnej wyciskarce elektrycznej można przygotować sok dla całej rodziny. Tego typu sprzęt doskonale sprawdzi się również na imprezach domowych.