Jak przechowywać żywność?

pojemniki plastikowe do żywności 1

Jednym z poważniejszych problemów w większości polskich gospodarstw domowych jest kwestia marnowania jedzenia. Jakie są główne przyczyny tego zjawiska i czy da się z nim skutecznie walczyć?

Dlaczego jedzenie jest często wyrzucane?

Rozważając kwestię marnowania żywności w gospodarstwach domowych trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwsza z nich, to kupowanie zbyt dużej ilości jedzenia. Ludzie mają tendencję do kupowania na zapas, przez co wielu produktów nie są w stanie po prostu zjeść. Drugi problem to niewłaściwe przechowywanie żywności. Ugotowane jedzenie spokojnie nadaje się do spożycia przez kilka kolejnych dni, oczywiście pod warunkiem, że będzie ono odpowiednio przechowywane.

Jak przechowywać żywność?

Najlepszym sposobem, na to by jedzenie pozostawało w lodówce świeże przez dłuższy czas są pojemniki plastikowe do przechowywania żywności. Takie pojemniki plastikowe można kupić niemal w każdym markecie czy sklepie internetowym. Dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można wybrać pojemnik odpowiedni do swoich potrzeb. Rodzina wielodzietna będzie potrzebowała albo jednego dużego pojemnika do przechowywania żywności albo kilku mniejszych. Singiel spokojnie da sobie radę z jednym czy dwoma. Każdy może przyczynić się do tego, aby w skali roku marnowało się zdecydowanie mniej żywności, a dzięki temu mniej zasobów planety było wykorzystywanych na darmo, wystarczy tylko chcieć.