Dobre herbaty na zimowe wieczory

Herbata, a zwłaszcza aromatyzowana, z dodatkiem odrobiny cukru, przypraw, czy owoców to napój, który często podnosi nas na duchu w czasie kiedy światła słonecznego jest mało, a na zewnątrz temperatury nie skłaniają do wychodzenia z domu. Na rynku dostępnych jest wiele herbat aromatyzowanych, po jakie warto sięgać w czasie długich, zimowych wieczorów.

Herbata dobra na niepogodę

Herbata do dobry napój na niepogodę i zimowe, ponure wieczory. Zawarta w jej liściach teina ma budowę i działanie podobne do kofeiny, aczkolwiek nieco słabsze. Substancje zawarte w herbacie mają działanie poprawiające nastrój, dlaczego często instynktownie sięgamy właśnie po herbatę właśnie wtedy, kiedy jest nam najgorzej. Dobra jest zwłaszcza wtedy herbata aromatyzowana – owocowa herbata truskawka lichee, ziołowa, czy nawet o smaku korzennych przypraw. Dostarczając sobie przyjemnych – choć wydawałoby się że tak drobnych – bodźców możemy w znacznym stopniu wpływać na nasz nastrój.

Dlaczego zimą warto pić zieloną herbatę?

Trzeba pamiętać, że herbata aromatyzowana produkowana jest z różnych rodzajów herbaty. Sięgajmy zawsze po tę, która nam najlepiej smakuje. Jednak ze względu na swoje właściwości szczególnie polecana jest herbata zielona. Zawiera ona wiele substancji, które zmniejszają prawdopodobieństwo występowania w organizmie stanów zapalnych – a więc mają wielki wpływ na odporność, jak również w znacznym stopniu ograniczają zapadalność na sezonową (i nie tylko) depresję – co niezwykle istotne zwłaszcza zimą.