Jakie właściwości ma niebieska herbata?

Niebieska herbata może pochwalić się wieloma zdrowotnymi właściwościami, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na jej zakup. Herbata niebieska to tak naprawdę tradycyjna herbata chińska, która poddana została częściowej fermentacji. Trunek ten łączy wszystkie największe zalety herbaty zielonej i czarnej, dlatego też warto dokładnie mu się przyjrzeć.

Dlaczego warto?

Niebieska herbata w swoim składzie zawiera bardzo wiele związków, które mogą pochwalić się właściwościami przeciw utleniającymi. Herbata wspomaga procesy przemiany materii, a dokładniej mówiąc przyśpiesza metabolizm tłuszczów i węglowodanów. Jest to idealny wybór dla tych osób, które mają mniejsze lub większe problemy z otyłością i chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów. Codzienne picie herbaty to najprostszy sposób, aby wzmocnić odporność swojego organizmu i ograniczyć szkodliwą aktywność wolnych rodników.

Jakie największe zalety?

Dzięki niebieskiej herbacie można spowolnić procesy starzenia się i zapobiec wielu groźnym infekcjom. Najnowsze badania wykazały, że niebieska herbata (http://krainaherbaty.pl/oolong) łagodzi objawy dermatoz i zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym. Herbata niebieska bardzo pozytywnie wpływa również na profil lipidowy krwi. W dużej mierze to właśnie dzięki temu magicznemu trunkowi można zmniejszyć stężenie złego cholesterolu. Po herbatę powinny sięgnąć te osoby, które chcą obniżyć poziom glukozy we krwi i zabezpieczyć się przed miażdżycą.